پیش‌بینی بورس فردا ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ / بازار به مسیر صعودی باز می گردد

اکوایران : وضعیت نقشه بازار امروز نشان می‌دهد که در محدوده‌های حمایتی تکنیکالی در بازار خبرهای نسبتاً خوبی به بازار مخابره شده است یا بهتر است گفته شود که بازار این خبرها را مثبت ارزیابی کرده و به دنبال بهانه برای برگشت به مسیر صعودی است.

در جریان معاملات امروز در بازار  اوراق بهادار  تهران شاخص  بورس تهران  با نوسان جزئی به کار خود پایان داد و نقشه بازار چیزی را نشان می‌داد که گویی بازار با اینکه در محدوده‌های صفر تابلویی کار را تمام کرده است؛ اما رخ مثبتی را به خود گرفته است. نماد شرکت  ایران خودرو  امروز در بازار و پس از برگزاری مجمع عمومی خود در خصوص خروج از ماده 141 قانون تجارت بازگشایی شد. همچنین بلوک 3.36 درصدی  خودرو  که توسط بانک صادرات به قیمت پایه هر سهم 3.200 ریال عرضه شد بود مورد معامله قرار گرفت .

 امروز برای بازار خبرهایی مخابره می‌شد تا در محدوده‌های حمایتی تکنیکالی این خبرها به‌عنوان نقطه امیدی برای برگشت بازار باشد البته به پایان مردادماه هم رسیده‌ایم و گزارش فروش ماهانه شرکت‌ها می‌تواند به وضعیت کنونی بازار کمک شایانی کرده باشد .

 ایسنا از این طور نوشت که سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت است که این کمیسیون در مصوبه‌ای دولت را مکلف کرد که قیمت‌گذاری محصولات اساسی را بر اساس  قیمت ارز  مرکز مبادله ارز و طلا تعیین کند. این می‌تواند خبر خوبی برای کل اقتصاد به‌ویژه بازار سرمایه باشد. خبر دیگری که بازار امروز به آن توجه داشت توییت مهدی صبائی بود که عنوان کرده بود با مصوبه هیئت‌مدیره سازمان  بورس  مهلت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت برای رعایت نصاب سرمایه‌گذاری در سهام، تا پایان امسال تمدید شده است.

 این خبرهای و وضعیت لیدر سنتی بازار سرمایه یعنی نماد خودرو باعث شد تا بازار پس از افت‌های سنگینی به دنبال بهانه‌هایی برای تغییر روند خنثی چندماهه گذشته خود بدهد  شاخص کل  که پس از افت از نیمه‌های اردیبهشت‌ماه تا میانه‌های تیرماه روندی کاملاً نزولی را در پیش‌داشت در طی یک ماه گذشته بدون روند با وضعیتی کاملاً خنثی کار را تمام کرد و حالا بار دیگر امیدها برای برگشت بازار به مسیر صعودی در حال زنده شدن است؛ اما ترس بازار از مصوبات دولتی و اقدامات سیاسیون همچنان پابرجا است چرا که هنوز برای نرخ خوراک گاز صنایع و سایر بخش‌ها تصمیمی گرفته نشده است و همچنان قیمت‌گذاری دستوری (به طور خاص) برای صنعت خودرویی کشور در حد نامه‌نگاری با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف است.