ترخیص و حق‌العمل کاری

ترخیص کالا از گمرک مهم‌ترین فرآیند در زمینه واردات کالا است که بسته به قوانین و مقررات کشورها قوانین و سلسله مراتب گوناگونی دارد. جهت انجام این امورهمواره لازم است که با مراحل ترخیص کالا از گمرک آشنا باشید و قوانین و مقررات آن را به خوبی بشناسید، چرا که در صورت بروز هرگونه بی دقتی و عدم شناخت کافی از مراحل انجام ترخیص کالا، ترخیص کالای شما قاچاق شمرده شده و در نتیجه منجر به خسارت‌های مالی و اعتباری فراوانی می‌شود. لذا شناخت تمام قوانین و مقررات و مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌تواند برای هر تاجر و بازرگانی امری مهم و پرفایده باشد؛ اما با توجه به مشغله های کاری و امکان اشتباه و خسارت‌های جبران ناپذیر بهتر است که این امر مهم را به یک شرکت معتبرو فعال بسپارید و همواره برای انجام کارهای مربوط به ترخیص کالای تجارت خود از چنین شرکت‌هایی راهنمایی بگیرید و از تجربیات آن‌ها در این زمینه بهره‌مند شوید.

ترخیص کالا از گمرک

در واقع شرکت هایی که در زمینه ترخیص کالا از گمرک فعالیت دارند، علاوه بر آنکه با تمام قوانین و مراحل انجام این کار آشنا هستند، بارها و بارها این کار را در مرزهای مختلف و در خصوص جا به جایی انواع مختلف کالاها انجام داده‌اند و در نتیجه تجربه کافی در این زمینه را دارند؛ بنابراین با سپردن فرآیند ترخیص کالاهای تجارت خود به این شرکت ها نه تنها در وقت خود صرفه جویی می‌کنید بلکه از پرداخت هزینه‌های سنگین و بیهوده نیز جلوگیری به عمل می‌آورید. گروه بین الملل تجارت الکترونیک عادل از جمله شرکت های فعال و معتبر در این زمینه می‌باشد که شما می‌توانید از مشاورین و متخصصین این شرکت مشورت گرفته و به کمک این گروه با تجربه و کاربلد به انواع فعالیت‌های تجاری در حوزه بین الملل بپردازید.

مراحل ترخیص کالا از گمرک

1. دریافت پرفرما و پکینگ لیست

2. اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی

3. بیمه کردن کالا هماهنگی جهت بازرسی در مبداء و مقصد

4. تشکیل پرونده جهت تخصیص ارز و حواله بانکی

5. ارتباط با شرکت حمل و نقل بین المللی

6. دریافت اسناد حمل از شرکت های حمل و نقل بین المللی

7. تکمیل اسناد و تشکیل پرونده

8. تنظیم پیش نویس دور اظهاری

9. بررسی و تایید توسط کارشناس فنی گمرکی و بازرگانی

10. دور اظهاری واردات

مراحل ترخیص کالا از گمرک بصورت اینفوگرافی

شرایط لازم و نکات کلیدی در خصوص ترخیص کالا از گمرک

از جمله شرایط لازم در خصوص ترخیص کالا از گمرک، داشتن مجوزهای لازم و ضروری این کار می‌باشد. بنابراین شما علاوه بر تهیه‌ی اسناد و مدارک مورد نیاز گمرک برای حمل و انتقال کالاهای وارداتی خود، به یک سری مجوزها نیز نیاز دارید تا نشان دهد تمام انتقالات تجاری شما به شکل قانونی است و دارای تاییدیه سازمان‌های ذیربط نیز می‌باشد. از جمله مجوزهای لازم که باید هر تاجر و بازرگانی در زمینه ترخیص کالا از آن برخوردار باشد، کارت حق العمل کاری و کارت بازرگانی است که توسط سازمان گمرک کشور صادر می‌شود. این کارت در واقع نشان می‌دهد تمام نقل و انتقالات تجاری شما مورد تایید سازمان‌های نظارتی کشور می‌باشد و تمامی فعالیت‌های تجاری و بارزگانیتان قانونی است.

نکته مهم و کلیدی در خصوص ترخیص کالاها

از دیگر نکات مهم و کلیدی که همواره لازم است در خصوص ترخیص کالاهای خود به آن توجه نماید، تعیین ارزش کالاهای ترخیص شده می‌باشد. تعیین ارزش کالاها در مرزهای کشورهای مختلف با قیمت‌های متفاوتی تعیین می‌شود و لذا لازم است که یک ترخیص کار گمرک یا یک تاجر با تجربه پیش از انجام فرآیند ترخیص به این موضوع مهم توجه نموده و ارزش کالاهای ترخیصی را بررسی نماید. گروه بین الملل عادل با ترخیص کاران معتبر و ماهر خود همواره راه را برای شما آسوده تر خواهند کرد.

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا چیست؟

از دیگر نکات مهم و کلیدی که همواره لازم است در خصوص ترخیص کالاهای خود به آن توجه نماید، تعیین ارزش کالاهای ترخیص شده می‌باشد. تعیین ارزش کالاها در مرزهای کشورهای مختلف با قیمت‌های متفاوتی تعیین می‌شود و لذا لازم است که یک ترخیص کار گمرک یا یک تاجر با تجربه پیش از انجام فرآیند ترخیص به این موضوع مهم توجه نموده و ارزش کالاهای ترخیصی را بررسی نماید. گروه بین الملل عادل با ترخیص کاران معتبر و ماهر خود همواره راه را برای شما آسوده‌تر خواهند کرد.

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که تجار و بازرگانان همیشه از مشاورین بازرگانی می‌پرسند، مدت زمان ترخیص کالا از گمرک است که در واقع این موضوع با توجه به اهمیت زمان در سود دهی پروژه‌های تجاری، بسیار مهم و مورد توجه می‌باشد. آشنایی با شرایط، قوانین و مراحل مختلف واردات و ترخیص کالا از جمله موضوعاتی است که پیش از هر اقدامی در زمینه آغاز تجارت‌های خود، باید با آن‌ها آشنا شوید تا با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی به فعالیت پرداخته و در کوتاه مدت به سوددهی‌های کلان دست یابید.

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که تجار و بازرگانان همیشه از مشاورین بازرگانی می پرسند، مدت زمان ترخیص کالا از گمرک است که در واقع این موضوع با توجه به اهمیت زمان در سود دهی پروژه های تجاری، بسیار مهم و مورد توجه می‌باشد. آشنایی با شرایط، قوانین و مراحل مختلف واردات و ترخیص کالا از جمله موضوعاتی است که پیش از هر اقدامی در زمینه آغاز تجارت‌های خود، باید با آن‌ها آشنا شوید تا با یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی به فعالیت پرداخته و در کوتاه مدت به سوددهی‌های کلان دست یابید.

چالش‌ها و ظوابط خاص گمرک و ترخیص کالا

مراجعه به گمرک، انجام تشریفات خاص اداری، ارائه اسناد و مدارک ترخیص کالا، دریافت مجوزهای واردات و صادرات کالا و در نهایت ترخیص کالا از گمرک همگی چالش هایی از انجام تجارت‌های بین المللی بزرگ هستند که با توجه به شرایط و ضوابط خاص خود وقت و هزینه زیادی را می‌گیرند، به طوری که در آغاز فرایند این دغدغه در ذهن تاجران به وجود می‌آید که مدت زمان ترخیص کالا از گمرک چقدر طول می‌کشد یا ترخیص کالا از گمرک چقدر زمان می‌برد؟ و در واقع تمامی این سوالات و دغدغه‌ها برای این است که شما بتوانید برنامه ریزی‌های تجاری خود را مدیریت نموده و با حداقل زمان ممکن امور بازرگانی تجارت خود را به انجام برسانید.

عوامل مهم در بررسی مدت زمان ترخیص کالا

محاسبه مدت زمان ترخیص کالا از گمرک به عوامل مختلفی بستگی دارد و به قطعیت نمی‌توان گفت کالایی که این بار در تجارت خود انتخاب کرده‌اید، همچون کالاهای وارداتی قبلی ظرف چند روز بعد از ورودشان به گمرک ترخیص خواهند شد، با این حال با بررسی چند عامل مهم می‌توان برنامه‌ریزی تقریبی برای بررسی مدت زمان ترخیص کالا از گمرک انجام داد.

زمان دریافت مجوزهای ترخیص کالا از گمرک

با اخذ سریع مجوزها سرعت ترخیص کالاها از گمرک افزایش می یابد. بنابراین توجه داشته باشید که عدم دریافت به موقع این مجوزها می‌تواند کارهای ترخیص را عقب انداخته و شما را با هزینه‌ها و جریمه‌های سنگینی مواجه سازد. لذا انتخاب یک شرکت معتبر که با مجوزها و قوانین گمرکی آشنایی کامل دارد لازم و ضروریست. گروه تجارت بین الملل عادل با تجربه بیش از بیست سال خود در این زمینه اثبات کرده که می‌تواند همراه خوبی برای شما باشد و به راحتی کلیه اسناد لازم را برای شما آماده و فراهم کند.

ترخیص کار حرفه‌ای

در واقع یکی دیگر از عوامل موثر در سرعت روند ترخیص کالاها از گمرک سرعت عمل ترخیص کار با شرکتی است که با آن‌ها در زمینه ترخیص کالاها قرارداد بسته‌اید یعنی با یک انتخاب صحیح در این زمینه می‌توانید کالاهای خود را سریع‌تر از گمرک ترخیص کنید. گروه تجارت بین الملل عادل با ترخیص کاران ماهر و معتبر خود در همه‌ی مرزهای کشور آمادگی انجام کلیه مراحل ترخیص کالاهای شما را دارد. این گروه با تمام تیم حرفه‌ای خود معمولا بین یک تا دو هفته کلیه امور مربوط به ترخیص کالای شما را انجام خواهد داد.