مخازن مواد خوراکی

مخازن مواد غذایی، ظروف بهداشتی با ابعاد صنعتی هستند که برای نگهداری طولانی مدّت یا موقّت محصولات غذایی با حفظ کیفیت محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند و سلامت مصرف کنندگان را تضمین می‌کنند. مهمترین هدف در کارخانه های تولید مواد غذایی بعد از کیفیت، رعایت بحث بهداشت می باشد، به همین جهت تجهیزاتی که در کارخانه های تولید مواد غذایی استفاده می شوند باید دارای حداقل میزان آلودگی و بالاترین کیفیت باشند. مواد اولیه ای که در ساخت مخازن حمل و نگهداری مواد غذایی استفاده می شوند، آنها را به یکی از مطمئن ترین تجهیزات مورد استفاده در این صنعت تبدیل نموده است. صنایع غذایی، نوشیدنی، دارویی و شیمیایی در بحث تولید، نگهداری و حمل محصولات خود، از مخازن استیل استفاده می کنند.

خصوصیات مخازن صنایع غذایی

مخازن استیل صنایع غذایی با توجه به نوع کاربردشان در اشکال و ظرفیت های مختلفی چون استوانه ای، کروی، افقی و . . . ساخته می‌شوند. انواع مخازن استیلی ساخته شده را می توان از نظر نوع ساخت و تولید به گروه های تک جداره، دو جداره و سه جداره تقسیم نمود به طوریکه هر یک ویژگی و قابلیت های منحصر به فرد خود را دارند، که در بخش های مختلفی از کارخانه های تولید غذا استفاده می گردند. مخازن استیل صنایع غذایی بسته به نوع کاربرد دارای تجهیزات جانبی از جمله آبنما، سیستم دیجیتال گرمایشی و سرمایشی، همزن، لوله های انتقال مواد غذایی، دریچه بازدید، نردبان و . . . می باشند. انواع ورق استیل که در ساخت مخازن استیل صنایع غذایی استفاده می شوند، دارای درصد کروم بیشتری می باشند تا خواص ضد خوردگی و ضد زنگ بودن در آنها تقویت گردد و چون استیل از عناصر مختلفی مانند کربن، کروم، منگنز و . . . تشکیل شده است، افزایش و یا کاهش هر کدام از این عناصر بر ویژگی های آن تاثیر مستقیمی دارد.لازم به ذکر است که مخازن استیل صنایع غذایی که در کارخانه های مواد غذایی استفاده می شوند، دارای ظرفیت های مختلفی از 500 لیتر تا ده هزار لیتر می باشند و از ورق های متنوعی مانند انواع ورق استیل 304، 317، 316 و . . . در ساخت و تولید آنها استفاده می شود. البته ورق استیل 304 و 316 در ایران خواهان بیشتری دارد و در بخش های مختلف صنایع غذایی بیشترین مشتری را دارند چون دارای استحکام و خواص ضد اسیدی مناسب تری می باشند.

گروه کارآفرینان توسعه تجارت بین الملل عادل در راستای خدمت به مشتریان و تجار می‌تواند براساس نیاز در زمینه مخازن دپوی موادغذایی در پایانه‌های صادراتی و ترانزیتی یا بنادر برحسب درخواست مشتریان خدمات خود را برای سهولت در تجارت و بازرگانی ارائه دهد. این گروه همواره با صداقت جهت تسهیل در امور بازرگانی شما نهایت تلاش خود را ارائه می‌کند.