بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه ۵۰۰ هزار بشکه (معادل ۵۷ هزار و ۷۶۰ تن) نفت سفید دریایی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در رینگ بین‌الملل خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای امسال ۲۸۸ هزار و ۶۹۰ تن نفت سفید توسط چهار شرکت نفت ستاره خلیج فارس، پالایش نفت تبریز، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی عرضه شده است که از این حجم سهم شرکت نفت ستاره خلیج فارس۱۷۷ هزار و ۱۲۵ تن است.

این شرکت از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون نزدیک به ۱.۴ میلیون تن فرآورده صادراتی در بورس انرژی عرضه کرد و تا این لحظه صدرنشین لیست عرضه‌کنندگان این بورس است. همچنین ۴۹۶ هزار و ۶۰۰ تن از عرضه‌های نفت ستاره خلیج فارس به معامله انجامید و بیش از ۲۴۱ میلیون دلار عاید این شرکت کرد.

عرضه‌های امروز

بورس انرژی در روز جاری علاوه بر نفت سفید میزبان عرضه چهار هزار تن «هیدروکربن سنگین»، سه هزار تن «رافینیت» و یک‌هزار تن «گازمایع» شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا نیز در رینگ بین‌الملل خواهد بود.

فرآورده‌های «MTBE» شرکت پتروشیمی بندر امام و نیز «پنتان» و «برش هیدروکربن‌های ۵ کربنه و بالاتر» پتروشیمی تبریز نیز امروز در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود.

رینگ داخلی بورس انرژی ایران نیز در روز جاری میزبان عرضه فرآورده‌های «MTBE»، «برش سنگین» و «گاز مایع صنعتی» پتروشیمی بندر امام، «برش سنگین» شرکت پتروشیمی امیرکبیر، «برش سنگین» شرکت پتروشیمی شازند و «روغن سنگین قطرانی» پالایش قطران ذغال‌سنگ خواهد بود.

امروز در مجموع قرار است بیش از ۶۹.۶ هزار تن فرآورده هیدروکربوری در دو رینگ داخلی و بین‌الملل بورس انرژی عرضه شود.